Keyword Ranking Analysis for BIMET MEDICINALE


Keyword Summary

Keyword: bimet medicinale
Global Monthly Searches:
CPC: $0.00
Date Checked: 2015/08/23

Navigation

 • Keyword Competitor Analysis

 • What is the purpose of the Keyword Ranking Analysis Report?

  The purpose of our Keyword Ranking Analysis Report is to assess how competitive a market is for a specific keyword. In other words we check how hard it will be for a website to rank in Google for the specific keyword.

  What information is displayed in this report?

  We analyse the first 30 domains to determine their competitive advantage by looking at available statistic of the domain.

 • Domain: The URL of the website ranked in Google for the keyword.
 • Page Title: The title of the page ranked in Google. This is the text located within the title tag. Your main keyword should appear in the title of the page.
 • Position: The position of the website for the keyword within Google SERPS.
 • Google PageRank: A number that Google assigns to each web page on the internet to determine how much authority the domain / url has.
 • Google PageIndexed: The number of pages indexed by Google for the specific domain.
 • Bing PageIndexed: The number of pages indexed by Bing for the specific domain.
 • Keyword in Domain: We check if the keyword is contained in the domain name. This is important for onsite optimization.
 • Keyword in Url: We check if the keyword is contained in the Url of the page. This is important for onsite optimization.
 • Keyword in Title: We check if the keyword is contained in the title of the page. This is important for onsite optimization.
 • How to run this report

  Please enter the keyword you would like to search for in the text box above, and press the "search" button.  Keyword Competitor Analysis:

  Domain / Title / UrlPositionGoogle PageRankGoogle Pages IndexedBing Pages IndexedKeyword In DomainKeyword In UrlKeyword In Title
  shqiperia.com

  Bimet medicinale qe kurojne melcine zemren stomakun
  Path: /Bimet-medicinale-qe-kurojne-melcine-zemren-stomakun.9613/
  1 5 28,800,000 177,000
  youtube.com 2 9 2,010,000,000 1,030,000,000
  shekulli.com.al 3 6
  shekulli.com.al 4 6
  sq-al.facebook.com

  Bime mjekesore medicinale | Facebook
  Path: /pages/Bime-mjekesore-medicinale/157449137736620
  5 7 92,600,000 104,000
  shqiptarja.com

  Ersekë, bimët medicinale i vetmi burim jetese për banorët
  Path: /home/1/erseke-bimet-medicinale-i-vetmi-burim-jetese-per-banoret-123883.html
  6 2 53,500 9
  gazetatema.net

  Bimët medicinale, “thesari ynë” | Gazeta Tema
  Path: /web/2014/07/27/bimet-medicinale-thesari-yne/
  7 5 54,100 42,600
  ikub.al

  Si te zgjidhni bime medicinale? - Gjeniu, Shendeti, Mjekesia ...
  Path: /GJENIU_CATEGORY/1012110146/Article-Si-te-zgjidhni-bime-medicinale-.aspx
  8 4 4,470,000 95,800
  peshkupauje.com

  Bimët mjekësore, “thesari ynë” | Peshku pa ujë
  Path: /2014/07/bimet-mjekesore-thesari-yne
  12 3 227,000 37
  telegrafi.com

  Program për bimët mjekësore dhe aromatike - Portali ...
  Path: /ekonomi/lajme-ekonomi/program-per-bimet-mjekesore-dhe-aromatike?.html
  13 5
  kohajone.com

  Subvencioni në bujqësi-përparësi bimët medicinale
  Path: /index.php/ekonomi/subvencioni-ne-bujqesi-perparesi-bimet-medicinale
  16 7
  panorama.com.al

  Berisha: Kredi të buta për bimët medicinale | Gazeta ...
  Path: /berisha-kredi-te-buta-per-bimet-medicinale/
  17 6 47,900 26,900
  zeri.info

  Shaljanët inkurajohen të kultivojnë bimët mjekësore ... - Zëri
  Path: /aktuale/34574/shaljanet-inkurajohen-te-kultivojne-bimet-mjekesore/
  19 4
  top-channel.tv 21 5 198,000 33
  dailymotion.com

  Bimët medicinale mbeten stok - Top Channel Albania ...
  Path: /video/x28piq8_bimet-medicinale-mbeten-stok-top-channel-albania-news-lajme_news
  23 7 28,500,000 20,200,000
  albeu.com

  Albeu.com - Bimët medicinale shërojnë një sërë ...
  Path: /shqiperi/bimet-medicinale-sherojne-nje-sere-semundjesh-te-rendesishme-/86453/
  26 4 48,300
  monitor.al 30 5
  scan-tv.com

  Rënia e eksporteve nga kromi dhe bimët medicinale - Scan
  Path: /v/index.php/kryesore/10681.html
  33 4
  yllpress.com

  Yll Press - Bimët mjekësore, aleate në trajtimin e shumë ...
  Path: /56699/bimet-mjekesore-aleate-ne-trajtimin-e-shume-semundjeve.html
  36 2 48,100 6
  sq.wikipedia.org

  Lista e bimëve - Wikipedia
  Path: /wiki/Lista_e_bim%C3%ABve
  37 7 104,000 40
  yourepeat.com 51 3,590,000 47,200
  azhbr.gov.al

  AZHBR - AZHBR
  Path: /component/content/article?layout=edit&id=157
  52
  botasot.info

  Fermerët kultivojnë bimët mjekësore - Ekonomia - Bota Sot
  Path: /ekonomia/251919/fermeret-kultivojne-bimet-mjekesore/
  54 4
  meemira.com

  KURIMI I PROSTATES ME BIME MEDICINALE - MeeMira.com
  Path: /kurimi-i-prostates-me-bime-medicinale-/news24/1/5231.html
  55 2 3,990,000 45,100
  bksh.al

  Bimë mjekësore - Paraqitje e shkurtër e regjistrimeve të gjetur
  Path: /adlib/scripts/wwwopac.exe?&DATABASE=catalo&OPAC_URL=/adlib/beginner/index_al.html&LANGUAGE=1&lr=Bime+mjekesore&LIMIT=0
  57 8
  albpress.org

  Bimet mjekësore, Gjoka: Kujdes me shfrytëzimin pa kriter ...
  Path: /2012/05/11/bimet-mjekesore-gjoka-kujdes-me-shfrytezimin-pa-kriter/
  69 1 29,100 9
  flickr.com

  Galleries | kamomili eshte nje nga bimet medicinale | Flickr ...
  Path: /photos/23071966/7319259202/galleries/
  73 9 27,800,000
  archive.rec.org 81 5
  forumishqiptar.com

  Studimi, sherebela shqiptare zë 57 për qind të tregut amerikan ...
  Path: /threads/42538-Studimi-sherebela-shqiptare-z%C3%AB-57-p%C3%ABr-qind-t%C3%AB-tregut-amerikan
  84 4 1,800,000 38
  hermesnews.org

  Bimët mjekësore pa hartë të plotë - Hermes News
  Path: /rubriche/stampa-redaz.asp?IDREDAZIONALE=9760
  87 3